Menu
A+ A A-

  • Odsłony: 5116

Daniel StępieńW dniach 25 - 26 marca 2011 roku w Kostrzynie nad Odrą odbyły się  Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnicy z mazowsza wywalczyli na tych zawodach  pięć medali w tym jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe. Damian Tokarski z MLUKS Orlik Wierzbica był trzeci w kategorii wagowej do 50 kilogramów, Buba Tomasz z UKS Zdrowy Targówek Warszawa  był trzeci w kategorii wagowej do 63 kilogramów, Piotr Ołówko z SSA Legia 1926 Warszawa zajął trzecie miejsce w wadze do 69 kilogramów, jego kolega klubowy Daniel Stępień triumfował w kategorii wagowej do 76 kilogramów, a  srebrny medal w wadze do 85 kilogramów zdobył Boniecki Patryk, również z SSA Legia 1926 Warszawa. Dzięki bardzo dobrej postawie ostatnich trzech wymienionych zawodników, Stowarzyszenie Sportów Atletycznych Legia 1926 Warszawa zajęło piąte miejsce w klasyfikacji klubowej, najlepsze z Polskich klubów biorących udział w zawodach. Ulegli oni jedynie reprezentacji Niemiec, Białorusi, Litwy i Ukrainy.

Miejsca medalowe wywalczone przez zawodników klubów zapaśniczych z terenu województwa mazowieckiego:

    MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW STYL KLASYCZNY
  • Tokarski Damian - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Buba Tomasz - III miejsce w kat. wagowej do 63 kg (UKS Zdrowy Targówek Warszawa)
  • Ołówko Piotr - III miejsce w kat. wagowej do 69 kg (SSA Legia 1926 Warszawa)
  • Stępień Daniel - I miejsce w kat. wagowej do 76 kg (SSA Legia 196 Warszawa)
  • Boniecki Patryk - II miejsce w kat. wagowej do 85 kg (SSA Legia 1926 Warszawa)

Piotr Ołówko na trzecim stopniu podiumPiotr Ołówko na trzecim stopniu podiumDaniel i Mariusz Stępień na najwyższym stopniu podiumDaniel i Mariusz Stępień na najwyższym stopniu podium
Piotr Ołówko (3 miejsce do 69 kg), Daniel Stępień (1 miejsce do 76 kg) i Patryk Boniecki (2 miejsce do 85 kg)Piotr Ołówko (3 miejsce do 69 kg), Daniel Stępień (1 miejsce do 76 kg) i Patryk Boniecki (2 miejsce do 85 kg)Adam i Piotr Ołówko, Mariusz i Daniel Stępień, Patryk Boniecki i Ksawery BiedermanAdam i Piotr Ołówko, Mariusz i Daniel Stępień, Patryk Boniecki i Ksawery Biederman

Z mazowieckich klubów w zawodach wzięły udział następujące kluby: SSA Legia 1926 Warszawa (3 zawodników) - 4 miejsce w klasyfikacji klubowej, MLUKS Orlik Wierzbica (3 zawodników) - 11 miejsce, UKS Zdrowy Targówek Warszawa (3 zawodników) - 15 miejsce i RCSZ Olimpijczyk Radom (3 zawodników) - 20 miejsce.
W zawodach wzięło udział 149 zawodników z 32 klubów z 6 krajów.

Gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów, szczególne gratulacje dla całej ekipy SSA Legia 1926 Warszawa, która po raz koleiny w tym roku okazuję się jednym z najlepszych klubów w Polsce, w kategorii wiekowej kadetów w zapasach w stylu wolnym.

pdf Komunikat końcowy zawodów

UWW  PZZ MSiT MUW UMW LZS Polska Federacja Sportu Młodzieżowego

Dane kontaktowe


ul. Komorska 54/3
04-161 Warszawa
 
tel. 22 827 27 28
604 226 839

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem