Menu
A+ A A-

  • Odsłony: 988

Mazowsze Wrestling Team Mistrzami PolskiZapaśnicy Mazowsze Wrestling Team zdobyli złoty medal Polskiej Ligi Zapaśniczej. Drużyna dowodzona przez trenerów Artura Kruszewskiego, Sławomira Rogozińskiego i Sebastiana Pawlaka, pokonała w finałowym dwumeczu 22:14 MKZ Unia Racibórz. W turnieju finałowym, który odbył się w hali Homanit Arena w Karlinie występowały cztery drużyny. W dwumeczu o brąz AKS Białogard pokonał Zapasy Rzeszów - Stolica Innowacji 20:16.

 

Ze względu na panującą pandemię, tegoroczna liga odbywała się w formie turniejów. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: Mazowsze Wrestling Team, MKZ Unia Racibórz, AKS Białogard, Zapasy Rzeszów - Stolica innowacji, Panthers Wrestling Team Zgierz&Radom oraz KS Sobieski Poznań, w którego barwach walczył brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio Tadeusz Michalik.
Pierwszy turniej odbył się 21 października w Lublinie, runda rewanżowa 30 listopada na warszawskiej Białołęce, a finał Polskiej Ligi Zapaśniczej z czterema najlepszymi zespołami odbył się 19 grudnia w Karlinie w Województwie Zachodniopomorskim.

W finale ligi zmierzyli się Mazowsze Wrestling Team oraz MKZ Unia Racibórz.
W pierwszym meczu po zwycięstwach Asada Mandatova, Anny Łukasiak oraz Eduarda Grigoreva drużyna z Mazowsza prowadziła 6:0. Mimo zwycięstw liderów Raciborza czyli Gevorga Sahakyana, Szymona Szymonowicza oraz Patrycji Sperki nie udało się dogonić rozpędzonego zespołu Mazowsza. Po pierwszym meczu było 12:6 dla Mazowsza.
W drugim meczu rywalizacja między dwoma zespołami była niezwykle wyrównana. Jednakże Krzysztof Sadowik i Rafał Krajewski postawili kropkę nad „i” i to Mazowsze Wrestling Team mogło cieszyć się ze złotych medali Polskiej Ligi Zapaśniczej.

Mazowsze Wrestling Team Mistrzami Polski
Mazowsze Wrestling Team Mistrzami Polski
Mazowsze Wrestling Team Mistrzami Polski
Mazowsze Wrestling Team Mistrzami Polski

Serdeczne podziękowania dla sponsorów i instytucji wspierających udział naszej drużyny w rozgrywkach Polskiej Ligi Zapaśniczej na czele z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

https://mazovia.pl

https://modanamazowsze.pl


Mazowsze Serce Polski

Mazowsze Wrestling Team

 

 

UWW  PZZ MSiT MUW UMW LZS Polska Federacja Sportu Młodzieżowego

Dane kontaktowe


ul. Komorska 54/3
04-161 Warszawa
 
tel. 22 827 27 28
604 226 839

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem