Menu
A+ A A-

  • Odsłony: 2768

Wiesław StepieńOdszedł Wiesław StempieńDnia 03 listopada 2014 roku zmarł założyciel, wieloletni działacz, trener i wychowawca Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Teresin Wiesław Stempień.

Wiesław Stempień urodzony 20 kwietnia 1942 roku w Kaliszanach był zawodnikiem w stylu wolnym i klasycznym. Podczas swojej kariery zapaśniczej reprezentował barwy klubów KS Stal Ożarów oraz LZS Ołtarzew. W 1965 roku był współzałożycielem Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Teresin, utworzył też wtedy sekcję zapaśniczą i został jej pierwszym trenerem. Przez wiele lat swej pracy trenerskiej wychował wielu wspaniałych ludzi, zawodników, trenerów i działaczy sportowych. Dzięki swej ogromnej determinacji i zaangażowaniu z maleńkiego wiejskiego klubu, uczynił Mazowsze Teresin jednym z wiodących klubów zapaśniczych w Polsce. Praca jaką wykonywał została doceniona w środowisku zapaśniczym, przez wiele lat był Członkiem Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego, a w latach 1984 -1991 był jego Wiceprezesem do spraw organizacyjnych i skarbnikiem.
Wiesław Stempień był przykładem, że dzięki systematycznej pracy, zaangażowaniu i ogromnemu hartowi ducha można osiągnąć bardzo wiele. Od najmłodszych lat pokazywał wszystkim, że mimo wielu przeciwnościom losu, on nigdy się nie poddawał i zawsze chciał żyć pełnią życia. Mimo, iż stracił prawą dłoń, nie przeszkodziło mu to w rozpoczęciu treningów zapaśniczych i rozpoczęciu udanej kariery sportowej w zapasach w stylu wolnym i stylu klasycznym.  Umiał też udanie pogodzić karierę sportową z nauką, uzyskał wykształcenie prawnicze i przez wiele lat pracował w wyuczonym zawodzie. Do końca też pozostał wierny swej największej pasji życiowej jaką były zapasy i jego ukochanemu klubowi Mazowszu Teresin. Zawsze wspierał swój klub dobrą radą, uczestniczył czynnie w w jego życiu, mimo dużych kłopotów zdrowotnych starał się być obecnym na wszystkich zawodach zapaśniczych organizowanych w Teresinie, zawsze fundował nagrody dla najlepszego zawodnika z Mazowsza Teresin. Jego pasję w Mazowszu Teresin kontynuują jego wychowankowie, bez niego nie było by tego klubu.
Wiesław Stempień na zawsze pozostanie obecny w życiu LKS Mazowsze Teresin, pamięci swych wychowanków i przyjaciół.

Msza żałobna odbędzie się w dniu 8 listopada 2014 roku /sobota/ o godz. 1300 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim ul. Poznańska 183. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi wyprowadzenie na cmentarz w Umiastowie.

Odszedł Wiesław Stempień

Zarząd Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Zapaśniczego i całe środowisko zapaśnicze składają najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i pozostałym bliskim zmarłego.

UWW  PZZ MSiT MUW UMW LZS Polska Federacja Sportu Młodzieżowego

Dane kontaktowe


ul. Komorska 54/3
04-161 Warszawa
 
tel. 22 827 27 28
604 226 839

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem