Menu
A+ A A-

  • Odsłony: 4488

Jan HawrylewiczOdszedł Kazimierz MaciochW Siedlcach po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w poniedziałek 9 maja w wieku 64 lat Jan Hawrylewicz.

Od 2000 roku był prezesem Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu. Pełnił również inne, ważne oraz odpowiedzialne funkcje w strukturach polskiego sportu. Był członkiem Zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów oraz prezesem Mazowieckiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów. Był członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Szefował klubowi WLKS Siedlce-Iganie Nowe, który w ostatnich latach zajmował wysokie lokaty w krajowych klasyfikacjach. Był m.in. jednym z triumfatorów podsumowania roku 2010 sportu młodzieżowego, jakie od lat prowadzi ministerstwo sportu i turystyki. WLKS Siedlce-Iganie Nowe, któremu prezesował Jan Hawrylewicz, zwyciężył w kategorii gmin do 20 tysięcy mieszkańców. Sportowcy WLKS odnosili sukcesy w podnoszeniu ciężarów, lekkoatletyce, biegach przełajowych, zapasach i sumo. W tym roku klub będzie obchodzić Jubileusz 35-lecia.

Jan Hawrylewicz był znaną i cenioną postacią w sporcie polskim i warszawsko-mazowieckim. Ciężko chorował od ponad roku. Sport poniósł ogromną stratę. Straciliśmy oddanego Przyjaciela kultury fizycznej, podnoszenia ciężarów, społecznika, wspaniałego Człowieka.

W piątek 13 maja o godzinie 13.00 w kaplicy przy ul. Starowiejskiej w Siedlcach nastąpi pożegnanie Zmarłego, o godzinie 13.30 w katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Biskupa I. Świrskiego 55 w Siedlcach rozpocznie się msza święta po czym nastąpi wyprowadzenie zwłok na Cmentarz Centralny przy ul. Cmentarnej 46.

Odszedł Kazimierz Macioch

Zarząd Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Zapaśniczego i całe środowisko zapaśnicze składają najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i pozostałym bliskim zmarłego.

UWW  PZZ MSiT MUW UMW LZS Polska Federacja Sportu Młodzieżowego

Dane kontaktowe


ul. Komorska 54/3
04-161 Warszawa
 
tel. 22 827 27 28
604 226 839

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem