Menu
A+ A A-

  • Odsłony: 3173

W-MOZZDnia 20 marca 2011 roku w Olsztynie odbyły się eliminacje regionu D do finału XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Podlaskie 2011 w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnicy z mazowieckich klubów zapaśniczych, w rywalizacji z zawodnikami z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, zdobyli 19 na 30 możliwych do wywalczenia kwalifikacji do tegorocznych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Miejsca medalowe wywalczone przez zawodników klubów zapaśniczych z terenu województwa mazowieckiego:

    KADECI - STYL KLASYCZNY
  • Lubelski Dominik - II miejsce w kat. wagowej do 42 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Pastuszka Krystian - III miejsce w kat. wagowej do 46 kg (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  • Uraban Dariusz - II miejsce w kat. wagowej do 50 kg (WLKS Siedlce Iganie Nowe)
  • Majewski Maciej - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg (KS Piaseczno)
  • Ziętek Przemysław - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Kowalik Hubert - I miejsce w kat. wagowej do 54 kg (MULKS Platan Borkowice)
  • Janek Paweł - II miejsce w kat. wagowej do 54 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Rdzanek Igor - I miejsce w kat. wagowej do 58 kg (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  • Gwiazda Szymon - II miejsce w kat. wagowej do 58 kg (UKS Zdrowy Targówek)
  • Maroszek Damian - III miejsce w kat. wagowej do 58 kg (MULKS Platan Borkowice)
  • Szymański Michał - III miejsce w kat. wagowej do 58 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Smorongiewicz Szymon - I miejsce w kat. wagowej do 63 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Łodyga Maciej - III miejsce w kat. wagowej do 63 kg (KS Piaseczno)
  • Gwiazda Sebastian - I miejsce w kat. wagowej do 69 kg (UKS Zdrowy Targówek)
  • Janek Damian - II miejsce w kat. wagowej do 69 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Juszyński Damian - III miejsce w kat. wagowej do 69 kg (MULKS Platan Borkowice)
  • Rywacki Mateusz - I miejsce w kat. wagowej do 76 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Gwóźdź Patryk - II miejsce w kat. wagowej do 85 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Dryja Michał - III miejsce w kat. wagowej do 85 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Pałyska Kamil - I miejsce w kat. wagowej do 100 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Mikołajczyk Adrian - II miejsce w kat. wagowej do 100 kg (SSA Legia 1926 Warszawa)
  • (zawodnicy napisani niepogrubioną czcionką nie uzyskali awansu)

Z mazowieckich klubów w zawodach wzięły udział następujące kluby: MLUKS Orlik Wierzbica (9 zawodników), MULKS Platan Borkowice (7), KS Piaseczno (6), LKS Mazowsze Teresin (4), RCSZ Olimpijczyk Radom (4), UKS Zdrowy Targówek (2), SSA Legia 1926 Warszawa (4), WLKS Siedlce Iganie Nowe (3) i UKS Akademia Sportu Baniocha (5).
W zawodach wzięło udział 101 zawodników z 20 klubów.
Oprócz wymienionych 19 zawodników, wcześniej dobrymi miejscami na Pucharze Polski Kadetów, awans do zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zapewniło sobie jeszcze 16 zawodników z mazowsza, tak więc reprezentacja województwa mazowieckiego pojedzie na tegoroczną Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym w rekordowym składzie, aż 35 zawodników.

Gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów.

pdf Komunikat końcowy zawodów

UWW UWW - Europe PZZ MSiT MUW UMW LZS Polska Federacja Sportu Młodzieżowego

Dane kontaktowe


ul. Komorska 54/3
04-161 Warszawa
 
tel. 22 827 27 28
604 226 839

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem