Menu
A+ A A-

  • Odsłony: 6095

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2011W dniach od 29 kwietnia do 8 maja 2011 roku odbyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Podlaskie 2011 w zapasach w stylu wolnym, zapasach kobiet i zapasach w stylu klasycznym. Zawodnicy stylu wolnego rywalizowali w dniach 29.04-01.05.2011 roku w Łomży, kobiety w dniach 01-03.05.2011 roku w Grajewie, a zawodnicy stylu klasycznego w dniach 06-08.05.2011 roku w Białymstoku. W rywalizacji o tytuły Mistrzów Polski Kadetów (Juniorów Młodszych) zawodnicy i zawodniczki z mazowsza zdobyli łącznie 21 medali, w tym 4 złote, 6 srebrnych i 11 brązowych. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Konrad Kośla (69 kg styl klasyczny), Mateusz Rywacki (76 kg styl klasyczny), Patryk Boniecki (85 kg styl klasyczny) i Monika Michalak (70 kg zapasy kobiet). W klasyfikacji klubowej najlepiej wypadł Ludowy Kklub Sportowy Mazowsze Teresin, który uplasował się na 3 miejscu w zapasach w stylu wolnym. W klasfikacji wojewódzkiej w rywalizacji w zapasach w stylu klasycznym, zdecydowanie wygrało województwo mazowieckie, zdobywając, aż 135 punktów i 12 medali. W rywalizacji w stylu wolnym, województwo mazowieckie uplasowało się na 3 miejscu - 87 punktów i 6 medali. W rywalizacji kobiet, zawodniczki z mazowsza zajęły 8 miejsce -  33 punkty i 3 medale.

Miejsca medalowe wywalczone przez zawodniczki i zawodników klubów zapaśniczych z terenu województwa mazowieckiego:

    KADECI STYL WOLNY
  • Bloch Łukasz - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Rybicki Kamil - III miejsce w kat. wagowej do 54 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Rywacki Mateusz - II miejsce w kat. wagowej do 76 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Ulewiński Tomasz - III miejsce w kat. wagowej do 85 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Kopytowski Krystian - II miejsce w kat. wagowej do 100 kg (MULKS Platan Borkowice)
  • Pałyska Kamil - III miejsce w kat. wagowej do 100 kg (LKS Mazowsze Teresin)
    KADETKI ZAPASY KOBIET
  • Święcka Katarzyna - II miejsce w kat. wagowej do 40 kg (WLKS Siedlce Iganie Nowe)
  • Gryczka Kinga - III miejsce w kat. wagowej do 56 kg (UKS Zdrowy Targówek Warszawa)
  • Michalak Monika - I miejsce w kat. wagowej do 70 kg (WLKS Siedlce Iganie Nowe)
    KADECI STYL KLASYCZNY
  • Rutkowski Grzegorz - II miejsce w kat. wagowej do 42 kg (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  • Nowak Mateusz - II miejsce w kat. wagowej do 46 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Wojciechowski Paweł - III miejsce w kat. wagowej do 58 kg (UKS Zdrowy Targówek Warszawa)
  • Buba Tomasz - III miejsce w kat. wagowej do 63 kg (UKS Zdrowy Targówek Warszawa)
  • Kośla Konrad - I miejsce w kat. wagowej do 69 kg (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  • Ołówko Piotr - II miejsce w kat. wagowej do 69 kg (SSA Legia 1926 Warszawa)
  • Gwiazda Sebastian - III miejsce w kat. wagowej do 69 kg (UKS Zdrowy Targówek Warszawa)
  • Rywacki Mateusz - I miejsce w kat. wagowej do 76 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Boniecki Patryk - I miejsce w kat. wagowej do 85 kg (SSA Legia 1926 Warszawa)
  • Dryja Michał - III miejsce w kat. wagowej do 85 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Ulewiński Tomasz - III miejsce w kat. wagowej do 85 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Jung Mateusz - III  miejsce w kat. wagowej do 85 kg (RCSZ Olimpijczyk Radom)

 W rywalizacji w stylu wolnym wzięły udział następujące kluby z terenu województwa mazowieckiego: LKS Mazowsze Teresin (10 zawodników) - 3 miejsce w klasyfikacji klubowej, MULKS Platan Borkowice (8 zawodników) - 7 miejsce, MLUKS Orlik Wierzbica (6 zawodników) - 10 miejsce, WKS Gwardia Warszawa (2 zawodników) - 25 miejsce, WLKS Siedlce Iganie Nowe (2 zawodników) - 55 miejsce, UKS Niska Warszawa (1 zawodnik) - 56 miejsce i UKS Jedynka Nowy Dwór Mazowiecki (1 zawodnik) - 58 miejsce.
W zawodach wzięło udział 197 zawodników z 60 klubów, a największą miłą niespodzianką było zdobycie przez Tomasza Ulewińskiego brązowego medalu w kategorii wagowej do 85 kilogramów w stylu wolnym, gdyż zawodnik ten, na co dzień trenuje zapasy w stylu klasycznym.

Łukasz Bloch na trzecim stopniu podium - 50 kg styl wolnyKamil Rybicki na trzecim stopniu podium - 54 kg styl wolnyMateusz Rywacki na drugim stopniu podium - 76 kg styl wolny
Tomasz Ulewiński na trzecim stopniu podium - 85 kg styl wolnyKamil Pałyska na trzecim stopniu podium - 100 kg styl wolnyTrener Artur Albinowski na trzecim stopniu podium klasyfikacji klubowej w stylu wolnym
Prezes Ryszard Niedźwiedzki na trzecim stopniu podium klasyfikacji wojewódzkiej w stylu wolnymTomasz Ulewiński, Kamil Rybicki, Mateusz Rywacki, Łukasz Bloch i prezes W-MOZZ Ryszard NiedźwiedzkiTrener Jacek Szymański wraz z swoimi wychowankami - Łukaszem Blochem i Michałem Szymańskim

W rywalizacji w zapasach kobiet wzięły udział następujące kluby z terenu województwa mazowieckiego: WLKS Siedlce Iganie Nowe (8 zawodniczek) - 10 miejsce w klasyfikacji klubowej, MLUKS Orlik Wierzbica (2 zawodniczki) - 25 miejsce, UKS Zdrowy Targówek (1 zawodniczka) - 29 miejsce, AZS-AWF Warszawa (3 zawodniczki) - 34 miejsce.
W zawodach wzięło udział 140 zawodniczek z 41 klubów.

Katarzyna Święcka - 2 miejsce 40 kg zapasy kobietKinga Gryczka - 3 miejsce 56 kg zapasy kobietMonika Michalak - 1 miejsce 70 kg zapasy kobiet

W rywalizacji w stylu klasycznym wzięły udział następujące kluby z terenu województwa mazowieckiego:  MLUKS Orlik Wierzbica (11 zawodników) - 4 miejsce w klasyfikacji klubowej, RCSZ Olimpijczyk Radom (5 zawodników) - 6 miejsce, SSA Legia 1926 Warszawa (6 zawodników) - 12 miejsce, UKS Zdrowy Targówek Warszawa (4 zawodników) - 13 miejsce, LKS Mazowsze Teresin (2 zawodników) - 16 miejsce, KS Piaseczno (4 zawodników) - 26 miejsce UKS Niska Warszawa (1 zawodnik) - 33 miejsce i MULKS Platan Borkowice (2 zawodników) - 35 miejsce.
W zawodach wzięło udział 196 zawodników z 52 klubów, a największą niespodziankę zawodów sprawił Mateusz Rywacki, który na co dzień walczy w stylu wolnym. Startując po raz pierwszy w imprezie mistrzowskiej w stylu klasycznym, sięgnął po złoty medal w kategorii wagowej do 76 kilogramów.
Z powodu poważnego urazu nerwu lewego oka, w zawodach nie wystartował jeden z głównych kandydatów do złotego medalu - Daniel Stepień, któremu życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Grzegorz Rutkowski na drugim stopniu podium - 42 kg styl klasycznyMateusz Nowak na drugim stopniu podium - 46 kg styl klasycznyMateusz Rywacki i trener Artur Albinowski na najwyższym stopniu podium - 76 kg styl klasyczny
Paweł Wojciechowski na trzecim stopniu podium - 58 kg styl klasycznyTomasz Buba na trzecim stopniu podium - 63 kg styl klasycznyPiotr Ołówko, trener Zdzisław Kolanek, Konrad Kośla i Sebastian Gwiazda na podium - 69 kg styl klasyczny
Michał Dryja, trener Mariusz Stepień, Patryk Boniecki, Mateusz Jung i Tomasz Ulewiński na podium - 85 kg styl klasycznyDekoracja klubowa - trener Bogdan Rywacki tuż koło podium, trener Zdzisław Kolanek - 6 miejsceDekoracja klasyfikacji wojewódzkiej - trener kadry wojewódzkiej mazowsza Mariusz Stępięń na najwyższym stopniu podium
Dekoracja klasyfikacji wojewódzkiej - trener kadry wojewódzkiej mazowsza Mariusz Stępięń na najwyższym stopniu podiumTrenerzy z województwa mazowieckiegoReprezentacja województwa mazowieckiego - OOM Podlaskie 2011

Gratulacje dla naszych zawodniczek, zawodników i ich trenerów.

pdf Komunikat końcowy zawodów - styl wolny
pdf Komunikat końcowy zawodów - zapasy kobiet 
pdf Komunikat końcowy zawodów - styl klasyczny

UWW UWW - Europe PZZ MSiT MUW UMW LZS Polska Federacja Sportu Młodzieżowego

Dane kontaktowe


ul. Komorska 54/3
04-161 Warszawa
 
tel. 22 827 27 28
604 226 839

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem