Menu
A+ A A-

  • Odsłony: 3457

UKS Zdrowy TargówekW dniach 7 - 8 marca 2014 roku w Warszawie odbędzie się I Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym - VI Memoriał Bolesława Dubickiego. Zawody zostaną przeprowadzone w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Targówek ul. Ossowskiego 25.

ZAPROSZENIE
na I Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym
VI Memoriał Bolesława Dubickiego

Uczniowski Klub Sportowy ?Zdrowy Targówek" zaprasza na szóstą edycję Memoriału Bolesława Dubickiego w zapasach w stylu klasycznym. Zawody te - organizowane w dniach 7 ? 8 marca 2014 r. w Hali OSiR Dzielnicy Targówek, przy ul. Ossowskiego 25 w Warszawie - będą jednocześnie rozgrywane jako I Puchar Polski Juniorów w tym stylu.
VI Memoriał Bolesława Dubickiego - Puchar Polski Juniorów - Warszawa 2014
Ktoś, kto zwraca uwagę na szczegóły, a nie zna specyfiki sportu zapaśniczego, zapyta: czyżby do tej pory juniorzy nie walczyli o Puchar Polski? Otóż, nie! Na internetowej stronie Polskiego Związku Zapaśniczego www.zapasy.org.pl można odnaleźć informację, że każdego roku są rozgrywane dwie imprezy Pucharu Polski w poszczególnych kategoriach: jedna na początku, a druga pod koniec roku. Dlatego są one numerowane w ten sposób. Warto zaznaczyć, że ich wyniki nie sumują się.
Zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego uznał, że Uczniowski Klub Sportowy ?Zdrowy Targówek" zasługuje na urządzanie imprez centralnych i przyznały Klubowi prawo organizacji, w 2014 roku, I Pucharu Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Od sześciu lat UKS ?Zdrowy Targówek" organizuje memoriały zapaśnicze ku czci Bolesława Dubickiego - jednego z najbardziej znamienitych trenerów w historii polskich zapasów. Dzięki życzliwości Polskiego Związku Zapaśniczego oraz wsparciu władz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zawsze są to zawody rangi ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. W tym roku Memoriał Bolesława Dubickiego zostanie połączony właśnie z I Pucharem Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.
Rok 2014 jest szczególny: mija bowiem osiemdziesiąta rocznica urodzin /16.09./ i dwudziesta rocznica śmierci /14.02./ Bolesława Dubickiego. Urodził się On na Szmulkach i przez całe życie był związany z Warszawą. Pierwotnie trenował zapasy w nieistniejącym już klubie Ogniwo na Powiślu, skąd przeszedł do Legii. Ośmiokrotnie stawał na najwyższym podium mistrzostw Polski. Należał do ścisłej czołówki światowej, jednak nigdy nie udało mu się zdobyć medalu igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata. Podczas igrzysk olimpijskich w 1960 r. /w Tokio/ zajął 5-6. miejsce, a w 1964 r. /w Rzymie/ - 4. miejsce. W mistrzostwach świata dwukrotnie - w latach 1965 i 1966 - zdobywał czwarte miejsca. Największe sukcesy odniósł jako trener. Do annałów historii sportu przeszedł sukces Jego zawodników na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 r.: mistrzami olimpijskimi zostali Andrzej Wroński i Włodzimierz Zawadzki, a tytuł wicemistrza olimpijskiego przypadł Jackowi Fafińskiemu. Rzadko zdarza się, aby trzech zawodników z jednego klubu zdobywało medale olimpijskie w danej konkurencji.
Jego wychowankami byli również medaliści mistrzostw świata i Europy: Andrzej Malina, Wiesław Dziadura i Sławomir Luto. Warto nadmienić, że do grona wychowanków Bolesława Dubickiego należą również trenerzy UKS ?Zdrowy Targówek": Robert Żółtowski, Jacek Sidorowicz i Tomasz Piskorz.
VI Memoriał Bolesława Dubickiego - Puchar Polski Juniorów - Warszawa 2014
Organizatorzy spodziewają się około stu zawodników reprezentujących kluby z całej Polski oraz czterech reprezentacji zagranicznych. Swój udział potwierdzili Białorusini, Litwini, Rosjanie i Ukraińcy. Wśród gości należy spodziewać się wielu byłych medalistów międzynarodowych imprez rangi mistrzowskiej. Sędzią Głównym Memoriału będzie najbardziej utytułowany Wychowanek Bolesława Dubickiego ? dwukrotny mistrz olimpijski, Andrzej Wroński, który jest Wiceprezesem Polskiego Związku Zapaśniczego.
Zawodnicy pojawią się w miejscu zawodów w piątek, 7. marca. Dzień ten jest przeznaczony na sprawy organizacyjne oraz weryfikację zawodników. O godzinie 16:15 przedstawiciele uczestników zawodów oraz władz Dzielnicy Targówek złożą ? w asyście żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego WP i pocztów sztandarowych ?kwiaty na grobie Bolesława Dubickiego, który został pochowany na Cmentarzu Bródzieńskim /kwatera 25-D-II-4/.
Walki eliminacyjne rozpoczną się w sobotę, 8. marca, o godzinie 9:00 i będą trwały do godziny czternastej. Po przerwie, o godz. 16:00, nastąpi uroczyste otwarcie Memoriału, po czym będą kontynuowane walki eliminacyjne. Zaraz po ich zakończeniu zostaną stoczone walki finałowe, po których najlepsi zawodnicy zajmą miejsca na podium. Zakończenie zawodów powinno nastąpić około 21:00.
VI Memoriał Bolesława Dubickiego - Puchar Polski Juniorów - Warszawa 2014
Następnego dnia ? w niedzielę, 9. marca - w gościnnej Hali OSiR Dzielnicy Targówek będzie królowała inna dyscyplina: koluchstyl. Jej twórcą jest Wiesław Koluch ? były zawodnik judo i sumo, członek kadry narodowej w obydwu dyscyplinach. Koluchstyl jest walką sportową i samoobroną o szerokim wachlarzu zastosowania. Jej sportowa wersja polega na walce w parterze.
9 marca na matach będą walczyć zarówno seniorki i seniorzy, jak i dzieci. Dorośli będą zmagać się o Puchar Polski, zaś dzieci, urodzone w latach 2002 ? 2006, będą walczyć ? po raz piąty - o Mistrzostwo Warszawy. Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi o godzinie 11:00, zaś zakończenie imprezy przewidziano na godz. 15:00.
PPSiS oraz MWD - Koluchstyl - Warszawa 2014
Zawody są współfinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, Polski Związek Zapaśniczy oraz Związek Sportowy Koluchstyl. Głównym sponsorem zawodów jest Centrum Praskie KONESER, mieszczące się przy ulicy Ząbkowskiej 27/31. Honorowy patronat nad imprezą objął znany działacz samorządowy, Dariusz Klimaszewski. Patronat medialny sprawują Radio RMF MAXXX oraz portale www.warszawa.pl i www.heroldtargowka.pl.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic do Hali Sportowej OSiR przy ul. Ossowskiego 25. Wstęp na imprezę jest wolny.

Roman Soroczyński
prezes UKS ?Zdrowy Targówek"

 pdfKomunikat organizacyjny

UWW  PZZ MSiT MUW UMW LZS Polska Federacja Sportu Młodzieżowego

Dane kontaktowe


ul. Komorska 54/3
04-161 Warszawa
 
tel. 22 827 27 28
604 226 839

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem