Menu
A+ A A-

• Odsłony: 3797

MKZ Unia RacibórzW dniach od 18 do 19 marca 2011 roku w Raciborzu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym - Memoriał Ernesta Starzyńskiego Spośród najlepszych zawodników z Polski, Ukrainy, Węgier, Czech i Białorusi, zawodnicy z mazowieckich klubów zapaśniczych wywalczyli trzy medale. Mateusz Fafiński zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 120 kilogramów, Michał Kośla wywalczył brązowy medal w wadze do 66 kilogramów, a Arkadiusz Kułynycz wywalczył brązowy medal w wadze do 74 kilogramów.

Miejsca medalowe wywalczone przez zawodników klubów zapaśniczych z terenu województwa mazowieckiego:

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI
  • Kośla Michał - III miejsce w kat. wagowej do 66 kg (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  • Kułynycz Arkadiusz - III miejsce w kat. wagowej do 74 kg (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  • Fafiński Mateusz - II miejsce w kat. wagowej do 120 kg (AZS-AWF Warszawa)

Z mazowieckich klubów w zawodach wzięły udział następujące kluby: RCSZ Olimpijczyk Radom (4 zawodników) - 10 miejsce w klasyfikacji klubowej, AZS-AWF Warszawa (2 zawodników) - 11 miejsce i MLUKS Orlik Wierzbica (3 zawodników) - 21.
W zawodach wzięło udział 135 zawodników z Polski, Ukrainy, Węgier, Białorusi i Czech, reprezentujących 30 klubów sportowych.

Gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów.