Menu
A+ A A-

• Odsłony: 7056

Kułynycz ArkadiuszFafiński MateuszW dniach 8-9 kwietnia 2011 roku w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnicy z mazowieckich klubów zapaśniczych wywalczyli sześć medali - po dwa każdego koloru. Tytuły Mistrzów Polski zdobyli Kułynycz Arkadiusz (RCSZ Olimpijczyk Radom - 74 kg) i Fafiński Mateusz (AZS-AWF Warszawa - 120 kg), tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Kośla Michał (RCSZ Olimpijczyk Radom - 66 kg)   i Czernicki Adrian (LKS Mazowsze Teresin - 120 kg), a brązowe medale zdobyli Czerwiński Tomasz (SSA Legia 1926 Warszawa - 55 kg) i Rywacki Jakub (MLUKS Orlik Wierzbica - 96 kg). Dzięki bardzo dobrej postawie wymienionych, jak i pozostałych zawodników, Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk Radom zostało sklasyfikowane na drugim miejscu w klasyfikacji klubowej, a województwo mazowieckie na pierwszym w klasyfikacji wojewódzkiej.

Miejsca medalowe wywalczone przez zawodników klubów zapaśniczych z terenu województwa mazowieckiego:

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - STYL KLASYCZNY
  • Czerwiński Tomasz - III miejsce w kat. wagowej do 55 kg (SSA Legia 1926 Warszawa)
  • Kośla Michał - II miejsce w kat. wagowej do 66 kg (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  • Kułynycz Arkadiusz - II miejsce w kat. wagowej do 74 kg (RCSZ Olimpijczyk Radom)
  • Rywacki Jakub - III miejsce w kat. wagowej do 96 kg (MLUKS Orlik Wierzbica)
  • Fafiński Mateusz - I miejsce w kat. wagowej do 120 kg (AZS-AWF Warszawa)
  • Czernicki Adrian - II miejsce w kat. wagowej do 120 kg (LKS Mazowsze Teresin)

Czerwiński Tomasz na trzecim stopniu podium do 55 kilogramówKośla Michał na drugim stopniu podium do 66 kilogramówKułynczycz Arkadiusz i trener Kolanek Zdzisław na najwyższym stopniu podium do 74 kilogramów
Przybysz Krzysztof (SMS Radom), Kolanek Zdzisław (trener) i Kułynycz Arkadiusz - medaliści wagi do 74 kgKułynycz Arkadiusz, Kośla Michał, Kolanek Zdzisław i Przybysz Krzysztof - medaliści SMS Radom ze swoim treneremRywacki Jakub na trzecim stopniu podium do 96 kilogramów
Rywacki Jakub - brązowy medal w wadze do 96 kilogramówAdrian Czernicki, Mateusz i Jacek Fafiński na podium wagi do 120 kilogramówCzernicki Adrian - srebrny medal w wadze do 120 kilogramów
Czernicki Adrian i Fafiński Mateusz - medaliści kategorii wagowej do 120 kgFafiński Mateusz - Mistrz Polski Juniorów w wadze do 120 kgZdzisław Kolanek na drugim stopniu podium dekoracji klubowej

Z mazowieckich klubów w zawodach wzięły udział następujące kluby: RCSZ Olimpijczyk Radom (5 zawodników) - 2 miejsce w klasyfikacji klubowej, AZS-AWF Warszawa (3 zawodników)- 7 miejsce, LKS Mazowsze Teresin (3 zawodników) - 13 miejsce, MLUKS Orlik Wierzbica (3 zawodników) - 14 miejsce, SSA Legia 1926 Warszawa (3 zawodników) - 22 miejsce i UKS Glinice Radom (2 zawodników) - 28 miejsce.
W zawodach wzięło udział 126 zawodników z 33 klubów.

Gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów.