Menu
A+ A A-

• Odsłony: 7093

Aleksandra LewińskaW dniach od 1 do 2 kwietnia 2011 roku w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. Zawodniczki z mazowieckich klubów zapaśniczych wywalczyły na matach Siedlec pięć medali - jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe.   Złoty medal wywalczyła w kategorii wagowej do 72 kilogramów Aleksandra Lewińska z klubu sportowego AZS-AWF Warszawa . Srebrne medale wywalczyły Anna Albinowska z LKS Mazowsze Teresin w wadze do 48 kg  i Izabela Urban z WLKS Siedlce Iganie Nowe w wadze do 51 kg. Zaś brązowe medale zdobyły w kategorii do 44 kilogramów Katarzyna Olszewska i Dominika Grabarczyk, obie z WLKS Siedlce Iganie Nowe.

Miejsca medalowe wywalczone przez zawodniczki klubów zapaśniczych z terenu województwa mazowieckiego:

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK ZAPASY KOBIET
  • Katarzyna Olszewska - III miejsce w kat. wagowej do 44 kg (WLKS Siedlce Iganie Nowe)
  • Dominika Grabarczyk - III miejsce w kat. wagowej do 44 kg (WLKS Siedlce Iganie Nowe)
  • Anna Albinowska - II miejsce w kat. wagowej do 48 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Izabela Urban - II miejsce w kat. wagowej do 51 kg (WLKS Siedlce Iganie Nowe)
  • Aleksandra Lewińska - I miejsce w kat. wagowej do 72 kg (AZS-AWF Warszawa)

Katarzyna Olszewska i Dominika Grabarczyk na trzecim stopniu podiumAnna Albinowska na drugim stopniu podium
Izabela Urban na drugim stopniu podiumAleksandra Lewińska i trener Artur Kruszewski na podium

Z mazowieckich klubów w zawodach wzięły udział następujące kluby: WLKS Siedlce Iganie Nowe (7 zawodniczek) - 4 miejsce w klasyfikacji klubowej, AZS-AWF Warszawa (2 zawodniczki) - 8 miejsce, LKS Mazowsze Teresin (1 zawodniczka) - 13 miejsce i UKS Glinice Radom (2 zawodniczki) - 19 miejsce.
W zawodach wzięło udział 78 zawodniczek z 30 klubów.

Gratulacje dla naszych zawodniczek i ich trenerów.