Menu
A+ A A-

• Odsłony: 6975

Hubert WysockiW dniach 25 - 26 marca 2011 roku w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Zawody zakończyły sie dużym sukcesem organizatora i gospodarza tych zawodów - Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Teresin. LKS Mazowsze Teresin zdecydowanie wygrało w klasyfikacji klubowej na 45 sklasyfikowanych klubów, a jego zawodnicy zdobyli cztery medale. Złoty medal wywalczył Hubert Wysocki w najliczniej obsadzonej kategorii do 74 kilogramów (35 zawodników), został on również wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Brązowe medale wywalczyli Paweł Albinowski w wadze do 66 kg, Mariusz Zdanowski w wadze do 84 kg i Dawid Mechecki w wadze do 120 kg. Oprócz zawodników z Mazowsza Teresin, brązowy medal wywalczył również Paweł Tomczyk z MLUKS Platan Borkowice, a województwo mazowieckie zostało sklasyfikowane na 4 miejscu w klasyfikacji wojewódzkiej za województwem lubelskim, zachodniopomorskim i śląskim (z tym ostatnim województwo mazowieckie przegrało tylko jakością zdobytych medali).

Miejsca medalowe wywalczone przez zawodników klubów zapaśniczych z terenu województwa mazowieckiego:

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW STYL WOLNY
  • Paweł Albinowski - III miejsce w kat. wagowej do 66 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Hubert Wysocki - I miejsce w kat. wagowej do 74 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Mariusz Zdanowski - III miejsce w kat. wagowej do 84 kg (LKS Mazowsze Teresin)
  • Tomczyk Paweł - III miejsce w kat. wagowej do 96 kg (MULKS Platan Borkowice)
  • Mechecki Dawid - III miejsce w kat. wagowej do 120 kg (LKS Mazowsze Teresin)

Paweł Albinowski na trzecim stopniu podiumPaweł Albinowski na trzecim stopniu podiumHubert Wysocki na najwyższym stopniu podiumHubert Wysocki na najwyższym stopniu podium
Mariusz Zdanowski na trzecim stopniu podiumMariusz Zdanowski na trzecim stopniu podiumPaweł Tomczyk na trzecim stopniu podiumPaweł Tomczyk na trzecim stopniu podium
Dawid Mechecki na trzecim stopniuDawid Mechecki na trzecim stopniuArtur Albinowski na najwyższym stopniu podiumArtur Albinowski na najwyższym stopniu podium

Z mazowieckich klubów w zawodach wzięły udział następujące kluby: LKS Mazowsze Teresin (10 zawodników) - 1 miejsce w klasyfikacji klubowej, MULKS Platan Borkowice (4 zawodników) - 20 miejsce i WKS Gwardia Warszawa (2 zawodników) - 30 miejsce.
W zawodach wzięło udział 144 zawodników z 45 klubów.

Gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów.